Friday, June 24, 2011

Bilgi'de Neler Oluyor

Üniversite mezunu her insan üniversitesiyle gurur duymak ister, ister ki 10-20 yıl sonra "Bilgi mezunuyum" dediğimde karşısındaki "Bilgi de ne demesin". 4 yıl geçirdiği üniversitesinde derse giren asistanlar değil akademisyenler olsun ister, o akademisyenlere insan gibi davranılsın ister, Afrika'dan getirilmiş köle gibi değil.

Bilgi son zamanda porno olayı sayesinde devletten darbe görmüşse, onun bin katını okulu satın alan Amerikalılar ve rektörden görmüştür. İnsanlar nedensiz ve habersiz işten atılmış, üstelik bu e-mail hatta msn üzerinden yapılmıştır. Son zamanlarda sendikalı çalışanları işten çıkarmaya başlamıştı, sıra şimdi Chris Stephenson'a gelmiş.

Zaten yıllardır hükümete yaltaklanmak için yırtınan Bilgi, şimdi bir de gözünü kâr bürümüş Amerikalılara yaranmaya çalışırken Bilgi üniversiteden çok her şeye benziyor. Şuradan Chris Stephenson'ın Bilgi'de kırılan rekorlara dair mailini, şuradan da Bilgi Çalışanları'nın sendika sayfasını bulabilirsiniz. Bilgileaks için ise şuraya tıklayabilirsiniz.

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails