Friday, February 4, 2011

Dr. House kitap yazmışEvet, meğerse gönüllerimizin biricik gıcık doktoru Dr. House Hugh Laurie, 1998 yılında bir kitap yazmış, ülkemizde yeni çevrilen kitabı görünce dayanamadım hemen edinme çalışmalarına başladım. Şimdi derseniz ki ne çalışması, ingilizcesi Türkiye'de olmayınca ebay'den aldım, o çalışma. 15-20 gün içinde elimde olacak, o zaman daha ayrıntılı yazacağım, şimdilik kitap arkasıyla yetinelim:

HOUSE dizisinin çılgın doktorundan eğlenceli ve heyecan dolu bir polisiye!

Hugh Laurie polisiye türüyle muzipçe dalga geçtiği bu kitabında insanı kahkahadan kırıp geçiren komik öğeler ile şaşırtıcı olayları müthiş bir aksiyonu birleştiriyor!
Thomas Lang... Kraliyet muhafızından bozma bir tetikçi, paralı asker ve aynı zamanda da süper bir adam... Soğukkanlı cinayetler ona göre değildir. Amerikalı bir işadamını öldürmesi için kendisine yığınla para önerildiğinde, Lang kurbanı uyarmayı seçer –çok geçmeden bu iyilik kötü sonuçlar doğuracaktır. Birkaç saat içinde Lang Buda heykelleriyle kafalar patlatmaya, kötü kalpli milyonerlerle zekâ yarıştırmaya ve hayatını –başka şeylerle birlikte– baştan çıkarıcı, tehlikeli kadınların eline bırakmaya başlar. Yozlaşmış CIA ajanlarına, terörist özentilerine ve yüksek teknoloji destekli cinayetler işlemek isteyen silah tüccarlarına kafa tutan Lang, âşık olduğu kadını kurtarmaya ve uluslararası bir katliamı engellemeye kararlıdır...

“Silah Tüccarı alaycı, heyecanlı, esprili, sürprizlerle dolu, tuhaf ve son derece harika. Üstelik satın almak için izin belgesine ihtiyacınız yok... Harika bir roman.”

WASHINGTON POST

“Muhteşem bir ilk roman...”

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails