Monday, October 26, 2009

Okuduğum Kitaplar Listesi- Güncelleme/ The Books I've Read List- Update

 Eylül:

September

Lanetliler- Joyce Carol Oates: Bu kitaptaki bazı hikayeleri çok beğendim, özellikle de bir kadını nasıl gereceğini çok iyi bildiğini söyleyebilirim. 

Haunted, Tales of the Grotesque- Joyce Carol Oates: I loved some of her stories a lot, she definitely knows what stresses a woman.

Mansfield Park-Jane Austen: I :heart: Austen 
 
Jacob's Room (Jacob'ın odası)- Virginia Woolf: Genelde iyi bir Woolf okuyucusuyumdur, ama doğruyu söylemek gerekirse, bu kitabı takip bile edemedim. Kitap ne hakkındaydı ki?

Jacob's Room-Virginia Woolf: I am usually a good Woolf reader, but to tell you the truth, I can't follow this book, what was it about again?

Ekim:

October

Çöl Çiçeği- Waris Dirie: Tamam, kitabın yazım tarzı biraz klişe ve acemiceydi, ama Dirie'nin hayatı çok etkileyici bir hayat. Özellikle Slovenya'da aynı odada kaldığım insanın her gece yatmadan önce ona kadın sünnetinin en iğrenç detaylarını okumama bayıldığını söyleyebilirim:)
Desert Flower- Waris Dirie: Ok, this book is a bit cheesy in style, but her life is very impressive. Especially my roommate in Slovenia enjoyed it a lot, as I read her all the grossy details of female circumstition, in bed before sleeping every night:)

Anayurt Oteli- Yusuf Atılgan: Bu kitabı uzun süredir okumak istiyordum, sonunda okudum.

Anayurt Oteli- Yusuf Atılgan: It was on my to-read list for a long time, so... finally!

Elveda Günsarı- Cengiz Aytmatov: Bazı yerleri okuması zordu, ama kendine özgü ve güçlü bir kalemi vardı Aytmatov'un.
Elveda Günsarı (So long, Gunsary)- Cengiz Aytmatov: A bit hard to read, but I appreciate his style.

ŞU ANA KADAR OKUNAN KİTAP SAYISI: 25BOOKS READ SO FAR: 25

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails