Friday, March 19, 2010

Fotoğraflı Cumalar/ Photography Fridays-LaChappelle

Öncelikle üşengeçlikten vazgeçtiğim hem İngilizce, hem Türkçe yazma işini, birkaç arkadaşın da isteği üzerine tekrar başlatıyorum. Gri yazıları geçin anacığım, bundan sonra blog multi-culti (nefret ediyorum bu laftan ondan yazdım!)

Bu hafta bana bir şeyler oldu, baharın göz kırpmasından mıdır bilmem, kendime yeni bir saç stili buldum, bütün hafta moda bloglarında takıldım, kafamda baharda neler almalı, neyi neyle giyerim diye düşünüp durdum... Yani kokoşluğum üstümdeydi bütün hafta.

Bu nedenle Fotoğraflı Cumalarda da biraz moda fotoğrafçılığına dalalım dedim. Moda fotoğrafçısı dediysem, öyle bildiklerinizden değil, deli bir Puerto Rico'lu bu David LaChappelle denen herif. Adını duymamış olabilirsiniz, ama hiç olmazsa Christina Aguilera'nın Dirty'si, Gwen Stefani ve Eve'in Rich Girl'ü, Amy Winehouse'un Tears Dry on their Own gibi videolarını ya da Madonna ve Elton John gibi isimlerin albüm kapaklarını muhakkak görmüşsünüzdür.

Aşağıda da benim en sevdiğim fotoğraflarından saçmeler göreceksiniz...

Yes, even though I was lazy to stop writing both in Turkish and in English before, I decided to re-start it after the requests from a couple friends....
This week, something happened to me; I don't know if it's the spring coming or not, but I waisted my whole week looking on fashion blogs, found a new hairstyle, imagining what to get this spring and what are my options for future outfit combinations... This is why this week's photographer is a fashion photographer. But don't think of an usual-one, this David LaChapelle dude is a crazy Puerto-Rican-one!
Perhaps you may not know him by name, but you did surely see his videos like Christina Aguilera's Dirty, Gwen Stefani and Eve's Rich Girl and Amy Winehouse's Tears Dry on their Own, or albumarts of names like Madonna (Ray of Light) and Elton John.

Below are some of my favorite photos by him...


Bu LaChappelle'in ilk gördüğüm fotoğrafıydı, kendisine hastalığım bundan kaynaklanıyor işte...
This was the first photo I saw of him, hence the source of my addiction for him...
Marilyn MansonBritney Spears


Lil' Kim


Alexander McQueen (R.I.P)Reklam fotoğraflarından biri; Evian
One of his ads, Evian AdEditoryallerinden biri: İtalya Vogue-Shoe Story
One of editorials: Italian Vogue- Shoe StorySon işlerinden biri, Lady Gaga
One of his latest works, Lady Gaga


Daha fazlası için,
To see more of it...

http://www.lachapellestudio.com


https://www.artsy.net/artist/david-lachapelle

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails