Sunday, June 6, 2010

Gentlemen Prefer Blondes, Women Prefer Diamonds/Erkekler Sarışın, Kadınlar Elmas Sever


Marilyn Monroe'dan çok bahsetmeye gerek yok, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kadın idolü. Doğumgünü de 1 Haziran, dolayısıyla sevgili Digiturk'çüğüm bir nevi Monroe ayı yapmış, bu yazı da ondan.

There is no need to talk much about Marilyn Monroe, it's enough to say that she is the biggest woman idol of the world. The first of June is her birthday, so let's have a post about her, shall we?

Oturdum az önce 'Bazıları Sarışın Sever' (Gentlemen Prefer Blondes)'u izledim tekrar, kaç kere izlediysem de sıkmıyor, bir kere müzikal, Marilyn var, Jane Russell var elmaslar var... Çocukluğumda da bu filmde Jane Russell'ı daha çok seviyordum, hala zevkim gelişmemiş, erkekler sarışın tercih etse de ben kumraldan dönmüyorum onu görmüş oldum. Bir de Monroe'nun sesi şarkı söylerken o kadar güzelken konuşurken nasıl o kadar cırtlak olabiliyor, ben erkek olsam tüm güzelliğine rağmen dayanamazdım bence.

I just watched 'Gentlemen Prefer Blondes', no matter how many times I watched it before, it never goes boring, first it's a musical, then it has Marilyn, Jane Russell and diamonds... I loved Jane Russell better in this movie, I saw one more time that my tastes stayed the same, even though gentlemen prefer blondes, I always prefer a brunette. The only thing I don't like about Marilyn is her talking voice, she sings beautifully, but I cannot stand her voice when she talks, if I were a guy, I think I couldn't stand to be with her for a long time, no matter how breathtaking she looks.
 
Neyse, hadi kapalı Pazar gününde biraz gözümüz gönlümüz açılsın...

Let's have our eyes feast for a while... 


Bu ay Goldmax'te her salı günü bir Monroe filmi,  MGM'de de Uygunsuzlar (The Misfits) filmini izleyebilirsiniz . Digiturk'te bu ay gösterilecek Monroe filmleri: Erkekler Sarışın Sever (Gentlemen Prefer Blondes), Gel Sevişelim (Let's Make Love), Otobüs Durağı (Bus Stop), Sahne Aşıkları (There is no Business Like Show Business), Uygunsuzlar (The Misfits). Gösterim günleri ve saatleri için sizi Digiturk'un sitesine alalım.  Mutlu bir ay olacak gibi gözüküyor doğrusu:) 

A Turkish digital platform (kinda like satelite, makes this month Monroe month, oh yeah lucky me!

Daha fazla Marilyn fotoğrafı için sizi Tozlu Fotoğraflara alalım...

For more photos of Marilyn, see Old Photos....

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails