Saturday, November 27, 2010

Books I Read List/ Okuduğum Kitaplar Listesi 2010- Update

Baktım da Ağustos'tan beri okuduğum kitapları yazmamışım. Bakalım bu arada neler okumuşum:

I saw that I didn't write about the books I read since August. Let's see what I read in the meantime:


Ağustos/ August


Çöplüğün Generali- Oya Baydar:  Çok başarısız bir deneme, yorum için buraya Hamamcı Ülfet/ Ahmet Rasim: Osmanlı Dönemi'nin lezbiyen hikayelerini bir   de Ahmet Rasim anlatınca tadından yenilmiyor!
Leyal-i Izdırap/ Ahmet Rasim: Bu kısa kitap acı bir aşk hikayesi, Hamamcı kadar enfes olmasa da Ahmet Rasim'in kalemi yine müthiş!

September


Salam Pax'ın Bağdat Günlüğü/ Salam Pax: The Clandestine Diary of an Ordinary Iraqi: Irak Savaşı süresince blogspot'dan savaş muhabirlerinin anlatmadıklarını anlatan Salam Pax'ın blog yazıları, çok iyi bir kitap!

This 'Ordinary Iraqi's view on the Bay war is what you missed from all the war reporters, plus it has some rock and style in it!
From Dead to Worse/ Charlaine Harris: Evet, yine Sookie!

Yes, it's Sookie again!Kirpinin Zerafeti/L'Elégance du Hérison-Muriel Barbery- Yorumu yakında...

Review to come....
October


İyi ki Erken Öldün- Hronis Missios: Yorum yakında gelecek, ama uzun süredir beni en çok etkileyen kitaptı diyebilirim. Kendi tarihimizi bırakıp komşunun sol-sağ mevzularına bir dalayım derseniz kaçırmayın!

Unfortunately, this book is not translated yet to English. It's a masterpiece telling the life of a socialist party member in a fascist Greece. The writing style is what makes this book a masterpiece, it's a moving and shocking account of the era, with a very humanistic point of view which no amount of torture can silence down...


 Books read so far/ Şimdiye kadar okunan kitaplar: 26

No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails