Wednesday, May 26, 2010

Dizi modası/ Tv Series Fashion

Dün, çok büyük uğraştan sonra gardrobumu yeniden düzenledim, baştan aşağıya hem de. İlginç sonuçlara vardım, en başta biliyorum ki desenli olayını bayağıııı bir abarttım, ayrıca tam 7 tane siyah elbisem var, bunların 3'ü bildiğiniz "little black dress", toplamda 35 elbisem ve (çüüüş, oha, yuh, o ne be!) 22 tane, evet yanlış duymadınız 22 tane eteğim var. İşin vahim tarafı, bu eteklerin 18'i desenli, ve şansa bakınız ki, benim üstlerimin %90'ı da desenli. E şimdi, akıllı hatun, sen bu kadar deseni neyle kombinleyeceksin de diyeceksin, di mi? Bence de, şaşırdım kaldım, sadece 4 tane tek renk atletim var, onlar da mavi, siyah, kahve, e peki o çok sevdiğin pembe etekle ne giycen a akıllım? İşte ben bu düşüncelerle boğuşurken aklıma bu yazıyı yazmak geldi. Alın bakalım size televizyon modası yazısı:

I re-organized my wardrobe from inside out last night and reached interested conclusions about the way I dress. First of all, I know that I'm obsessed and probably exaggerated the printed stuff, also I have not one, not two but 7 black dresses, 3 of them being just the "little black dress"es, in total I have 13 dresses, and (woa, what? really?) 22 skirts! The bad things is that 18 of them are also prints and 90% of my tops are also prints. Umm, Houston we have a problem, how am I going to combine all these prints? And I only have 4 single color tops and 2 of them are black, but what am I going to wear with my favorite pink dotted skirt? Well, when I was bothering myself with all these stupid things I decided to write this post. Here is the t.v. fashion guide of mine (a very personal one, mind you):

Biliyorum, moda için izlenecek "it" dizi Gossip Girl, iyi güzel de peki benim gibi aylık alışveriş masrafı Gossip Girl'deki bir kızın çorap parasından az olan sıradan faniler ne yapacak, Gossip Girl'ü izleyip izleyip hayıflanacaklar mı? Hayır, gidip daha sıradan insanları anlatan dizileri izleyecek, ondan ilham alacaklar.

I know that if you would talk about t.v. fashion, Gossip Girl is the "it" show nowadays, but what the ordinary boring people who can't even afford the girls' socks on Gossip Girl would do, what Gossip Girl and got depressed? No, they have to find other shows to follow and get inspired from.

Şaka bir yana, geçen gün "How I Met Your Mother" izlerken fark ettim ki (5 sezon sonra fark etmedin tabii, de kafama birden dank etti), televizyonda benim tarzıma en yakın giyinen insan, Lily Aldrin. Canım, bir tanem, kalbimin Willow'u Alyson Hannigan'ın dünyanın en şeker insanı olması da, buna katkıda bulunuyor olabilir bilmiyorum.

Well, enough with the joke, in fact I want to talk about Lily Aldrin's fashion sense from How I Met Your Mother in this post. I realized that she has a style closest to mine on t.v. (well, I realized that a long time ago, but just writing now). The fact that she is played by my love, my sugar honey Willow Alyson Hannigan is just another plus. 

Bir yerde Lily Aldrin'in tarzına "decadent luxe" demişler, benim de aklıma "bohemian chic" geliyor, ne mi bu kızın olayı, %90 desenli giyiyor, genellikle bunlar elbise olsa da, bazen kot üstüne tunik şeklinde de oluyorlar, en ilginç tarafıysa, son fotoğrafta olduğu gibi çok alakasız desenleri bir arada giyiyor, çok da güzel oluyor. Benim gibi düz renk kıyafet kıtlığı çeken biri için iyi yöntem, deneyelim bakalım. Bir de çok tatlı takılar kullanıyor ve giydiği her şeyi siz de alıp her gün kullanabilirsiniz, yani Gossip Girl'deki gibi bir davete çağrılmayı beklemeniz gerekmiyor.

Someone called her style "decadent luxe", I'll say more like "bohemian chic". If you're asking, well OK but what is her deal, the first thing is that she wears a lot of prints (coincidence, nah uh), mostly there are dresses, but she sometimes also wears tunic tops with jeans, and the most interesting part about her is that she mixed irrelevant prints together (like in the last photo). Well that's a good idea for someone like me, I'll give it a chance. Another thing I love is the cute jewelry she wears and the fact that the dresses you see on the show is the dresses you can wear everyday, so you don't have to wait to be called to a big event like in Gossip Girl.


Slapsgiving'deki bu elbiseye hasta oldum!
I'm in love with this dress in the episode 'Slapsgiving 2'

Buna çok benzer bir tuniğim var benim de...
I have a very similar tunic like that...
Puantiye, puantiye ,puantiyeeee

dots dots dotssss

original


Gelelim ikinci ismimize, Bones'un Dr. Brennan'ı Emily Deschanel. Gördüğüm kadarıyla kendi hayatında da benzer bir tarzı var, ama bu dizi için bulunan takılara dizinin ilk bölümünden beri hastayım. Hatunumuz antropolog ya, etnik muhteşem kolye ve küpeler takıyor, toprak renkleri gözlerine o kadar yakışıyor ki! Buyrun bakalım Bones takıları:

The second gal whose style I love on t.v. is Bones' Dr. Brennan Emily Deschanel. As far as I can she, she has a similar style on real life, but the jewelry they find for the show is making me fall in love with them since the first episode. Since she is an anthropologist, they find ethnic pieces and her eyes are so gorgeous with the earth tone necklaces! Here are some examples:


David Boreanaz da yakışıklı mıdır nedir? Böyle Angel'la Willow'un bu yazıda pişti olması tamamen tesadüf, yoksa, yoksa Buffy tanrıları otur tüm diziyi yeni baştan mı izle diyor? Bir dinleyeyim bakayım onları...

Well, hello mister honey David Boreanaz. And is it really a coincidence that Willow and Angel to meet again in this post or are the Gods of Buffy trying to say something to me?
 
Bir de Gossip Girl demişken, yok ben ordaki hiç bir çocuğu sevmiyorum, hepsi çoluk çocuk da, Chuck nedir ya? Hayatımda böyle iğrenç bir tip az gördüm, var mıdır hakikaten bu çocuğu beğenen? Varsa aranızda bir açıklayın bana sevabına...

While we are on the topic Gossip Girl, I don't like any boy in Gossip Girl as they are just little boys, but what is the deal with Chuck? I rarely see someone more obnoxious than him, is there really someone who likes him? Do you think he is cute, if so, can you please explain me why?


No comments:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails